Ruskamen

RUSKAMEN

Informacje ogólne:
Ruskamen jest małą turystyczną miejscowością w połowie drogi między Splitem i Makarską, 6 km od Omiś. Jest jednym z najpopularniejszych celów podróży dla surfingu. Tu znajduje się również jedna z najstarszych plaż dla naturystów nad Adriatykiem. W Ruskamen znajdują się kempingi oraz pensjonaty takie jak np. Blanca Aurora.

Sport i rekreacja:

W Ruskamen są liczne możliwości uprawiania sportów. Popularne są tu tenis, gry zespołowe oraz sporty wodne, szczególnie surfing. Znajduje się tu również centrum nurkowe organizujące kursy i wycieczki. Miłośnicy biegania znajdą trasy joggingowe. Turyści mają również możliwość wynajęcia łódek i innego sprzętu do sportów wodnych.

Kuchnia:

Dominują tu jak na całym wybrzeżu lekkie potrawy. Królują owoce morza i ryby oraz inne morskie specjały. Przysmakiem są tu "kamenice na bazaru" czyli małże w czosnkowym sosie. Warte spróbowania są ryby z grilla: śkarpin, zubatac, orada, brancin. Za przysmak uważa się tu scampi czyli zupy rybne i sałatki z owoców morza. Warto również skosztować sera w oliwie, szynki wędzonej w białym winie z truflami czy prust czyli szynkę z owczym serem.

Klimat:

Panuje tu klimat łagodny, śródziemnomorski. W lecie temperatura maksymalna wynosi ok. 30 stopni. W zimie temperatura rzadko spada poniżej 0.

Dojazd do Ruskamen:

Trasy dojazdu do Ruskamen:
TRASA NR 1: Polska (Cieszyn), Czechy (Ołomuniec, Brno), Austria (Wiedeń, Graz), Słowenia (Maribor), Chorwacja (Zagrzeb, Dalmacja, Ruskamen).
TRASA NR 2: Polska, Czechy (Praga), Austria (Linz, Salzburg), Słowenia (Ljubljana), Chorwacja (Dalmacja, Ruskamen).
TRASA NR 3: Polska, Słowacja (Koszyce), Węgry (Miszkolc, Budapeszt), Chorwacja (Varazdin, Zagrzeb, Karlovac, Dalmacja, Ruskamen)

zapisz się na naszą listę wysyłkową

Co tydzień najnowsze oferty i promocje.
Wpisz w pole poniżej Swój adres e-mail i naciśniej przycisk Dodaj.