Tucepi

TUČEPI

Informacje ogólne:
Tučepi to miejscowość położona w Dalmacji Środkowej, 5 km od Makarskiej. Plaża w Tučepi ciągnie się 3 km i jest najdłuższą na Riwierze Makarskiej. Wzdłuż plaży znajduje się piękna promenada w alei sosen.
Gospodarka skupia się na turystyce. W Tučepi znajdują się liczne hotele jak Alga czy Neptun, apartamenty oraz kwatery prywatne. Pierwszy hotel zbudowany został tu w 1950 roku.

Historia i atrakcje:

Pierwsza wzmianka o Tučepi pochodzi z 1434 roku. Z tego okresu pochodzi kościół romańsko-gotycki św. Jurija zbudowany na fundamentach "villae rusticae" z II wieku.
Z pozostałości wieży w Gorniji Tučepi rozciąga się przepiękny widok na morze i okolice. Będąc w Tučepi warto odwiedzić również pobliskie miasta Makarska i Split.

Kuchnia:

Dominują tu lekkie potrawy. Królują owoce morza i ryby oraz inne morskie specjały. Przysmakiem są tu "kamenice na bazaru" czyli małże w czosnkowym sosie. Warte spróbowania są ryby z grilla: śkarpin, zubatac, orada, brancin. Za przysmak uważa się tu scampi czyli zupy rybne i sałatki z owoców morza. Warto również skosztować sera w oliwie, szynki wędzonej w białym winie z truflami czy prust czyli szynkę z owczym serem.

Klimat:

Występuje klimat śródziemnomorski, a więc ciepły i łagodny. W lecie temperatura maksymalna wynosi ok. 30 stopni, min. ok. 20 stopni. W zimie temperatura rzadko spada poniżej 0, a śniegu praktycznie nie ma.

Sport i rekreacja:

Popularne są wszelkie sporty wodne. Popularna jest tutaj piłka nożna. Siedzibę ma tu klub: NK Jardan. W Tučepi znajduje się wiele boisk do piłki nożnej oraz centrum tenisowe.

Dojazd:

Trasy dojazdu:
TRASA NR 1: Polska, Czechy (Jakuszce, Praga), Austria (Linz, Salzburg), Słowenia (Ljubljana, Postojna), Chorwacja (Dalmacja Środkowa, Makarska, Tučepi)
TRASA NR 2: Polska (Cieszyn), Czechy (Ołomuniec, Brno), Austria (Wiedeń, Graz), Słowenia (Maribor), Chorwacja (Zagrzeb, Karlovac, Rijeka, Dalmacja Środkowa, Makarska, Tučepi)
TRASA NR 3: Polska, Słowacja (Koszyce), Węgry (Miszkolc, Budapeszt), Chorwacja (Varazdin, Zagrzeb, Karlovac, Rijeka, Dalmacja Środkowa, Makarska, Tučepi)

Ważne wydarzenia:

Dzień rejonu Tučepi (13 czerwca)
Spotkania dalmatyńskich klap (czerwiec)

zapisz się na naszą listę wysyłkową

Co tydzień najnowsze oferty i promocje.
Wpisz w pole poniżej Swój adres e-mail i naciśniej przycisk Dodaj.