Zaton

ZATON

Informacje ogólne:
Zaton to wioska rolnicza położona 3 km na południe od Ninu i 16 km do Zadaru. Zaton jest typowo turystyczną miejscowością, szczególnie atrakcyjną dla rodzin z dziećmi. Znajduje się to jeden z największych ośrodków Holiday Village Zaton posiadający znakomite zaplecze turystyczne i gastronomiczne.

Atrakcje:

Będąc w Zatonie trzeba odwiedzić malownicze miasteczko otoczone wodą i połączone mostami z lądem czyli Nin będący historyczną stolicą Chorwacji. Na starym mieście znajduje się Sveti Križ czyli katedra z 800 r., muzeum archeologiczne czy romański kościół św. Anzelma.

Sport i rekreacja:

Zaton jest wspaniałym celem dla miłośników sportu. Popularne wśród turystów są tu sporty wodne: surfing, narty wodne, żeglarstwo, nurkowanie czy rowery wodne. W ośrodku Holiday Village Zaton znajdują się korty tenisowe, boiska do gier zespołowych, mini-golf, bilard czy stadnina koni.

Kuchnia:

Dominują tu jak w całej Dalmacji lekkie potrawy. Królują owoce morza i ryby oraz inne morskie specjały. Przysmakiem są tu "kamenice na bazaru" czyli małże w czosnkowym sosie. Warte spróbowania są ryby z grilla: śkarpin, zubatac, orada, brancin. Za przysmak uważa się tu scampi czyli zupy rybne i sałatki z owoców morza. Warto również skosztować sera w oliwie, szynki wędzonej w białym winie z truflami czy prust czyli szynkę z owczym serem.

Klimat:

Panuje tu klimat łagodny, śródziemnomorski. W lecie temperatura maksymalna wynosi ok. 30 stopni. W zimie temperatura rzadko spada poniżej 0.

Dojazd do Zatonu:

Trasy dojazdu do Zatonu:
TRASA NR 1: Polska (Cieszyn), Czechy (Ołomuniec, Brno), Austria (Wiedeń, Graz), Słowenia (Maribor), Chorwacja (Zagrzeb, Dalmacja, Zaton).
TRASA NR 2: Polska, Czechy (Praga), Austria (Linz, Salzburg), Słowenia (Ljubljana), Chorwacja (Dalmacja, Zaton).
TRASA NR 3: Polska, Słowacja (Koszyce), Węgry (Miszkolc, Budapeszt), Chorwacja (Varazdin, Zagrzeb, Karlovac, Dalmacja, Zaton).

zapisz się na naszą listę wysyłkową

Co tydzień najnowsze oferty i promocje.
Wpisz w pole poniżej Swój adres e-mail i naciśniej przycisk Dodaj.