Duga Uvala

DUGA UVALA

Informacje ogólne:
Duga Uvala to miejscowość turystyczno-wypoczynkowa położona na Istrii, oddalona ok. 25 km od Puli na malowniczym obszarze pośród lasów. Jest tu piękne skaliste wybrzeże i kamienista plaża. Duga Uvala to spokojne miasteczko gdzie można uciec od codzienności i zgiełku wielkich miast.

Atrakcje:

Będąc w miejscowości Duga Uvala należy koniecznie wybrać się do Puli czyli najstarszego miasta na wschodnim wybrzeżu Morza Adriatyckiego oraz centrum ekonomicznego Istrii. W Puli mieści się słynny amfiteatr Arena z II w.p.n.e.
W pobliżu znajdują się również inne ciekawe i warte zobaczenia miejscowości takie jak Rovinj, Rijeka czy Medulin oraz piękny park narodowy Wysp Brijuni.

Kuchnia:

Na Istrii warto spróbować smakowitych trufli czy niezwykłych owoców morza.
Dominują tu lekkie potrawy, a w szczególności ryby. Lokalne potrawy to m.in. fudżi czyli danie makaronowe, dania z owoców morza i ryb, sałatka z ośmiornicy. Istria słynie z wyrobu win i ziołowych trunków domowych, które są popularne na całym świecie. Bardzo popularny na Istrii trunek to manesztra, przyrządzana z wina i przypraw.

Klimat:

Na Istrii panuje klimat śródziemnomorski. W lecie temperatura maksymalna wynosi ok. 30 stopni, min. ok. 20 stopni. Pogoda w lecie potrafi się zmieniać błyskawicznie, opady są zazwyczaj krótkie i obfite. W zimie temperatura rzadko spada poniżej 0, a śniegu praktycznie nie ma.

Dojazd:

TRASA NR 1: Polska, Czechy (Jakuszce, Praga), Austria (Linz, Salzburg), Słowenia (Ljubljana, Postojna), Chorwacja (Istria, Duga Uvala)
TRASA NR 2: Polska (Cieszyn), Czechy (Ołomuniec, Brno), Austria (Wiedeń, Graz), Słowenia (Maribor), Chorwacja (Zagrzeb, Karlovac, Rijeka, Istria, Duga Uvala)
TRASA NR 3: Polska, Słowacja (Koszyce), Węgry (Miszkolc, Budapeszt), Chorwacja (Varazdin, Zagrzeb, Karlovac, Rijeka, Istria, Duga Uvala)

zapisz się na naszą listę wysyłkową

Co tydzień najnowsze oferty i promocje.
Wpisz w pole poniżej Swój adres e-mail i naciśniej przycisk Dodaj.