Drvenik

DRVENIK

Informacje ogólne:
Drvenik to wioska rybacka położona na wybrzeżu w południowej Chorwacji na Riwierze Makarskiej, w zatoce Donja Uvala. Drvenik to miejscowość turystyczna z obiektami sportowymi i rekreacyjnymi, hotelem Quercus i obiektami gastronomicznymi. Szczególne znaczenie dla gospodarki miasteczka ma rybołówstwo i turystyka.
Drvenik posiada piękną plażę i wiele możliwości rekreacyjnych i rozrywkowych. Regularna linia promowa łączy go z wyspą Hvar.

Historia:

Już w VII w. pojawiły się tu plemiona słowiańskie. W X w. tereny zostały oddane królowi Chorwacji, a stracone przez Chorwację w XVII w. na rzecz Wenecji po czym przeszły w ręce Austrii. Do Chorwacji powróciły w XX wieku.

Atrakcje:

W mieście znajdują się pozostałości po forcie nad osadą Drvenik. Fort ten pochodzi z czasów wojny z Turcją.

Sport i rekreacja:

Popularne są tu wszelkie sporty takie jak tenis, sporty zespołowe, wędrówki piesze czy turystyka rowerowa oraz sporty wodne jak windsurfing, żeglarstwo, rowery i narty wodne, motorówki czy nurkowanie (organizowane są również kursy)

Kuchnia:

Dominują tu lekkie potrawy, królują owoce morza i ryby. Przysmakiem są tu "kamenice na bazaru" czyli małże w czosnkowym sosie. Warte spróbowania są ryby z grilla: śkarpin, zubatac, orada, brancin. Za przysmak uważa się tu scampi czyli zupy rybne i sałatki z owoców morza. Warto również skosztować sera w oliwie, szynki wędzonej w białym winie z truflami czy prust czyli szynkę z owczym serem. Przysmakiem w rejonie Riwiery Makarskiej są np. pašticada czyli faszerowane mięso jagnięce ze słoniną i czosnkiem w czerwonym winie. Warto skosztować też słodkie makarski rafioli czyli ciastka z masą orzechową.

Klimat:

Panuje tu klimat śródziemnomorski. W lecie temperatura maksymalna wynosi ok. 30 stopni. W zimie temperatura rzadko spada poniżej 0.

Dojazd:

Trasy dojazdu do Drvenik:
TRASA NR 1: Polska (Cieszyn), Czechy (Ołomuniec, Brno), Austria (Wiedeń, Graz), Słowenia (Maribor), Chorwacja (Zagrzeb, Dalmacja, Drvenik)
TRASA NR 2: Polska, Czechy (Praga), Austria (Linz, Salzburg), Słowenia (Ljubljana), Chorwacja (Dalmacja, Drvenik)
TRASA NR 3: Polska, Słowacja (Koszyce), Węgry (Miszkolc, Budapeszt), Chorwacja (Varazdin, Zagrzeb, Karlovac, Dalmacja, Drvenik)

zapisz się na naszą listę wysyłkową

Co tydzień najnowsze oferty i promocje.
Wpisz w pole poniżej Swój adres e-mail i naciśniej przycisk Dodaj.