Maribor

Maribor to ważne centrum gospodarcze i kulturalne, drugie pod względem wielkości miasto w Słowenii, położone nad rzeką Sawą na północnym wschodzie kraju przy granicy z Austrią.

Dla miłośników sportów zimowych idealnym miejscem jest pobliski Masyw Pohorje - łańcuch górski położony w Południowych Alpach Wapiennych i Alpach Wschodnich. Najwyższy szczyt górski tego łańcucha to Črni Vrh (1543 m. n. p.m.). Znajduje się tu wiele atrakcji, ok. 80 km tras do narciarstwa zjazdowego (w tym ok. 40 km łatwych, ok. 26 km o średnim stopniu trudności i ok. 14 km trudnych), ok. 36 km tras do narciarstwa biegowego, ok. 20 wyciągów oraz kolejka linowa. Ponadto: trasy do uprawiania górskiej turystyki pieszej i Park Adrenaliny Pohorje, szkoły narciarskie i snowboardingu. Sezon zimowy w Mariborze trwa 100 dni w roku.

Region ten bogaty jest także we wszelkiego rodzaju imprezy kulturalne i sportowe m.in. zawody kobiet w narciarstwie biegowym. Maribor oferuje także swoje walory przyrodnicze, kulturowe, wyśmienitą kuchnię oraz centra Wellness & SPA z wodą termalną, która wydobywana jest z ziemi z głębokości ok. 800-900m, której temp. wynosi ok. 69 stopni.

zapisz się na naszą listę wysyłkową

Co tydzień najnowsze oferty i promocje.
Wpisz w pole poniżej Swój adres e-mail i naciśniej przycisk Dodaj.