Portoroz

Miasto w Słowenii. Położone jest na krótkim odcinku słoweńskiego wybrzeża, w południowej jego części, w pobliżu miasta Piran. Portorož jest jednym z największych słoweńskich kurortów turystycznych. Liczy ok. 3 tys. mieszkańców.

Portorož jest tak dobrze odrestaurowany, że wygląda jakby zbudowano go całkiem niedawno. Większość zabudowy wzdłuż Drogi Nadmorskiej pochodzi z późnych lat 60. i 70. XX stulecia, ale już od XIII w. istniała tu osada, o której ustronną zatokę przez następne dwa stulecia toczono zacięte walki. W 1689 r. w zatoce Portorož odbyły się regaty galeonów z całej Istrii, w których wzięło udział ponad 100 jednostek. Prawdziwą sławę miasto zyskało dopiero pod koniec XIX w., kiedy oficerowie austro węgierscy zaczęli je odwiedzać dla słynnych kąpieli błotnych. Błoto zbierano z basenów solankowych w Sečovlju. Wieści szybko się rozeszły i już w 1912 r. powstał luksusowy hotel Palace.

Port róż jak go nazwać można, to miasto wielkich hoteli, restauracji, barów, agencji podróży, sklepów, dyskotek, płatnych plaż, oraz, rzecz jasna turystów. Piaszczyste plaże są rozległe i stosunkowo czyste, w tutejszym uzdrowisku można zażywać kąpieli wodnych i błotnych a to dopiero początek listy atrakcji. Jeśli turyście uda się dostosować do panującej tu atmosfery, Portorož stanie się zabawnym miejscem, gdzie można się wtopić w tłum rozbawionych turystów z całej Europy.

zapisz się na naszą listę wysyłkową

Co tydzień najnowsze oferty i promocje.
Wpisz w pole poniżej Swój adres e-mail i naciśniej przycisk Dodaj.